Vestea momentului despre Dan Petrescu! Ce a făcut CFR Cluj înaintea primului meci din Superliga. Urmează disputa cu Dinamo

CFR Cluj va debuta, în noul sezon 2024/2025 din Superliga, împotriva celor de la Dinamo! Ardelenii s-au antrenat conștiincios de-a lungul întregii perioade de pregătire premergătoare noii stagiuni a competiției interne.

S-au impus în cadrul ultimului amical al verii, 1-0 cu CSC Dumbrăvița. Singurul gol al partidei a fost înregistrat de către Adrian Păun, în minutul 65. Dan Petrescu a pus în aplicare un plan de joc complex. Antrenorul a profitat de partidele-test și le-a oferit prilejul de joc tuturor componenților lotului ardelean. CFR Cluj urmează să evolueze din nou, duminica aceasta, pe teren propriu.

Ce a făcut CFR Cluj înaintea primului meci din Superliga!

Dan Petrescu a folosit două formații în partida contra celor de la CSC Dumbrăvița.

Prima repriză: Sava – Thaqi, Kresic, Ilie, Camora, Keita, Artean, Tachtsidis, Deac, Kamara, Michael;

A doua repriză: Hindrich – Ajeti, Abeid, Bolgado, Rocha, Fică, Filip, Lucaci, Mensah, Păun (Kujabi), Serebe.

Revenit în vestiarul celor de la CFR Cluj, Dan Petrescu este hotărât să îndeplinească singurul și principalul obiectiv setat încă de când a reluat legătura cu oficialii grupării din Gruia. Vrea să obțină titlul de campioană a României în sezonul 2024/2025.