Vestea momentului despre cei de la FCSB! Echipa lui Elias Charalambous, în mare formă. Ce au făcut noile achiziţii ale campioanei

FCSB s-a impus categoric în fața celor de la FC Voluntari, 3-0 în cadrul partidei de pregătire programate în timpul pauzei competiționale, determinate de meciurile naționalei noastre, în Liga Națiunilor!

Alături de roș-albaștrii au debutat și noi-veniții Daniel Bîrligea și Mihai Popescu, ajunși la FCSB în decursul acestei săptămâni.

Vestea momentului despre cei de la FCSB!

Conform news.ro, partida s-a desfășurat în incinta Bazei Sportive FCSB, iar cele trei goluri ale campioanei României au fost înscrise de către Valentin Creţu (6), Baba Alhassan (36) şi Marius Ştefănescu (75).

Odată cu debutul său, Daniel Bîrligea a reușit să își treacă în cont o pasă de gol. A fost coautorul reușitei lui Marius Ștefănescu, jucător achiziționat de către Gigi Becali, de la Sepsi OSK, la începutul acestei ferestre de mercato.

În prima repriză, Elias Charalambous a folosit următoarea formulă: Udrea – Creţu, Chiricheş, Alecsandroaie, Panţîru – Şut, Alhassan – Baeten, Oct. Popescu, Miculescu – Tănase.

În a doua repriză, echipa trimisă în teren a fost următoarea: Vlad – Pantea, M. Popescu, Dawa, Pădurariu – Alhassan, Baeten – Ştefănescu, L. Phelipe, Popa – Bîrligea.