Vestea momentului despre Adrian Mutu! Ce a făcut noua echipă a Briliantului. Dezvăluiri de ultimă oră de la azeri / Video

Vestea momentului despre Adrian Mutu! S-a aflat ce a făcut noua echipă a Briliantului. Cea mai mare bucurie pentru suporterii azeri. Cum s-a descurcat Neftchi Baku în ultima etapă.

Neftchi Baku, victorie în prelungiri! Eroul meciului a fost chiar un fost jucător al Superligii. Adrian Mutu, în culmea fericirii.

Vestea momentului despre Adrian Mutu!

Sabail a pierdut categoric în fața formației lui Adrian Mutu, 2-4, în cadrul etapei #10 a campionatului din Azerbaidjan.

Neftchi se află acum pe cea de-a patra poziție în clasamentul azer, cu doar 15 puncte obținute în urma celor 10 partide disputate până în prezent.

Rivala a deschis scorul partidei prin David Gomis, însă, până la fluierul de final al primei reprize, elevii tehnicianului român au reușit să întoarcă scorul prin reușitele lui Azer Aliyev și Atta Jaber.

Sabail a egalat-o pe Neftchi în minutul 81. Formația lui Mutu a fost salvată la limită de către Yuri Matias, care a înscris două goluri în minutele 89, respectiv 90+5.

Prezent în cadrul conferinței de presă de la finalul partidei, Mutu s-a declarat a fi mulțumit de prestația elevilor săi.

”Un meci bun, un rezultat bun pentru noi, sunt mulțumit de performanța echipei. Am înscris 4 goluri și am avut și alte șanse de a marca”, a spus Mutu după victoria cu Sabail.