Vedeta lui Mihai Rotaru s-a dezlănţuit! Replică pentru fanii care l-au huiduit. Ce spune despre meciul contra celor de la FCSB

Vedeta lui Mihai Rotaru s-a dezlănţuit după ce a fost înjurat. Replică pentru fanii care l-au huiduit în meciul de pe teren propriu cu Oțelul Galați. Ce spune despre meciul contra celor de la FCSB.

Jovan Markovic, atacantul oltenilor, a oferit o primă reacție în urma eliminării din sferturile de finală ale Cupei României. Vedeta lui Mihai Rotaru a vorbit înaintea meciului cu FCSB. Jucătorul a prefațat derby-ul cu FCSB, programat duminică seară.

Vedeta lui Mihai Rotaru s-a dezlănţuit!

După ce a fost învinsă pe teren propriu de Oțelul Galați, scor 0-1, CSU Craiova a ratat calificarea în semifinalele Cupei României. Jovan Markovic a fost ținta suporterilor din Bănie.

Atacantul nu a reușit să-și ajute echipa să treacă în faza următoare a competiției. Introdus pe teren în minutul 56 în locul lui Andrei Ivan, a fost huiduit și înjurat pe toată durata prestației. Fotbalistul nu a ezitat și le-a dat o replică acidă suporterilor. Vedeta lui Mihai Rotaru se gândeşte şi la meciul cu FCSB, care va avea loc duminică în Superliga.

”O zi proastă, am ratat mult. Am avut meciul în mână, dar ne-au prins și ne-au dat gol. E o durere foarte mare, ăsta era principalul obiectiv. Ne cerem scuze în fața suporterilor. Sperăm să facem o figură frumoasă duminică (n.r.- la meciul cu FCSB).

Majoritatea sunt critici tot timpul… Când câștigăm, toți sunt cu noi, când pierdem doar Peluza Sud (n.r.- Nord) e cu noi. Asta este, acceptăm și criticile. Ce să facem? Este o problemă, mai ales cei de la Tribuna II. Dacă dăm o pasă în spate, ne înjură și ne huiduie. Dar până la urmă sunt suporteri și ăsta este fotbalul. E ca o finală (n.r.- meciul cu FCSB). Dacă o să câștigăm, o să ne apropiem la 4 puncte”, a spus Markovic.