Vedeta lui Elias Charalambous nu s-a mai abţinut! L-a contrat pe Gigi Becali. Jucătorul, nemulţumit că a fost schimbat la pauză

Vedeta lui Elias Charalambous nu s-a mai abţinut și l-a contrat pe Gigi Becali. Jucătorul a fost nemulţumit de faptul că a fost schimbat la pauza meciului în care a reușit să înscrie unicul gol al echipei sale.

Alexandru Băluță a deschis scorul în minutul trei al partidei cu Petrolul, scor 1-1. Jucătorul s-a arătat surprins de decizia de a fi schimbat la pauză. Cu toate acestea a dat de înțeles că nu este deranjat de decizia lui Gigi Becali și a lui Elias Charalambous.

Vedeta lui Gigi Becali nu s-a mai abținut!

FCSB a jucat împotriva Petrolului, scor 1-1, pe stadionul Ghencea, într-un meci din cadrul etapei a 10-a din Superliga. Băluță a deschis scorul rapid, în minutul trei al duelului cu Petrolul.

A fost a treia reușită consecutivă a lui Alexandru Băluță în campionat, după ce a mai punctat în meciurile cu UTA (2-0) și CFR Cluj (2-2). Olteanul, autorul singurului gol înscris de FCSB, s-a arătat surprins de decizia de a fi scos la pauză. Cu toate acestea, el a dat de înțeles că nu este deranjat și va continua să dea tot ce are mai bun.

„E păcat că pierdem puncte. Mă bucur că spăpăm de acest teren. E incredibil că un stadion atât de frumos (n.r. Ghencea) are un teren sub orice critică. Asta e până la urmă. Îmi doresc să avem noroc pe National Arena și să facem cât mai multe puncte.

Nu mă așteptam să fiu scos. Cu siguranță că aș fi fost atent, nu aș fi luat al doilea galben, probabil că acesta a fost motivul. Asta e până la urmă, eu nu-mi pierd încrederea. Eu voi fi același jucător și de câte ori se va apela la mine eu voi da sută la sută.”, a declarat Alexandru Băluță, conform digisport.ro.

Campioana României, egalată de Tudorie la ultima fază

Gruparea roș-albastră a început perfect partida și a modificat tabela de marcaj încă din minutul 3, prin Băluță. Pe parcurs, jocul a devenit mai dur, iar Mihai Popescu a văzut cartonașul roșu și a fost eliminat în minutul 30, după ce i-a spart capul lui Tudorie.

Chiar și în inferioritate FCSB s-a descurcat excelent, până la ultima fază a meciului.
Portarul Târnovanu a ieșit greșit pe centrare, iar Alexandru Tudorie a profitat de gafă și a înscris în minutul 90+4.

În urma acestei remize, FCSB a acumulat 10 puncte și este pe locul 10. De partea cealaltă, Petrolul se află pe loc de play-off și anume, poziția șase.