Vedeta lui Edi Iordănescu face senzaţie în Italia! Dezvăluiri de ultimă oră despre tricolor. A marcat, apoi a fost eliminat

Vedeta lui Edi Iordănescu face senzaţie în Italia! Dezvăluiri de ultimă oră despre tricolor. A marcat, apoi a fost eliminat. Marius Marin a marcat la meciul echipei cu Palermo FC, scor 3-2.

Marius Marin a reușit să marcheze un gol pentru Pisa în meciul cu Palermo, din etapa cu numărul 17 din Serie B. Totuși, nu a fost de ajuns, echipa adversă s-a impus și a câștigat meciul.

Vedeta lui Edi Iordănescu face senzaţie în Italia!

După ce a reușit să marcheze, la 11 minute distanță Marius Marin a primit cartonaș roșu din cauza unei intrări foarte urâte la un adversar. Inițial, arbitrul a lăsat meciul să continue după faza respectivă, însă oficialii din camera VAR au intervenit și centralul i-a dat roșu lui Marin.

Marius Marin a avut încă o reușită în prima repriza, după ce, în urma unui corner, mijlocașul a trimis mingea cu capul, în poartă. Arbitrii VAR au sesizat faptul că jucătorul era poziționat neregulamentar înainte de a marca, astfel că au anulat golul.

Echipa lui Marin se află pe locul 14 în clasamentul din Serie B, cu 18 puncte, iar echipa adversă este pe 7, cu 28 de puncte. Liderul clasamentului este Parma, echipa la care sunt legitimați colegii lui Marin de la naționala lui Edi Iordănescu. Dennis Man și Valentin Mihăilă sunt lideri cu Parma, cu un cumul de 35 de puncte.