Vedeta lui Dan Petrescu nu s-a mai abţinut! Cuvinte dure după meciul cu Dinamo. Ce l-a nemulţumit pe Ciprian Deac

Vedeta lui Dan Petrescu nu s-a mai abţinut! Cuvinte dure după meciul cu Dinamo. S-a aflat ce l-a nemulţumit pe Ciprian Deac în prima etapă a noului sezon de Superliga. Formaţia din Gruia s-a impus cu scorul de 3-2, după un gol marcat în prelungirile meciului.

Vedeta lui Dan Petrescu s-a dezlănţuit. Ciprian Deac nu este de acord cu fotbalul jucat pe caniculă. Au fost 41 de grade la ora meciului din Gruia.

Vedeta lui Dan Petrescu nu s-a mai abţinut!

CFR Cluj a reușit să revină de la 0-2 și să câștige, scor 3-2, cu Dinamo, în prima etapă a noului sezon de Superliga. Ciprian Deac a dat semnalul revenirii după ce a marcat din penalty, pentru 1-2. Spune că jocul ardelenilor a avut de suferit din cauza lipsei de ritm, a omogenității lotului și a temperaturii foarte ridicate înregistrate la nivelul gazonului.

Veteranul a dezvăluit că pe fondul efortului depus pe teren și a căldurii excesive din timpul meciului, a slăbit 3 kilograme în cele 90 de minute.

”Ne așteptam la un meci greu, primul oficial din acest sezon. Se vede că nu este ritm, s-au făcut multe greșeli simple. E bine că am revenit de la 0-2 și mă bucur că această echipă a avut încredere. Am început meciul foarte slab, probabil și de la căldură, dar asta nu e o scuză. A fost un ritm mult mai scăzut.

Am slăbit 3 kilograme, am început cu 74 de kg și am ajuns la 71. Este foarte cald, pierzi foarte multă apă. E bine că am debutat cu dreptul. Adevărata față a tuturor echipelor se va vedea după 3-4 meciuri.

S-au făcut foarte multe schimbări. Unii dintre jucători sunt în urmă cu pregătirea. Era normal să fie Dan Petrescu supărat la pauză, dar spune multe faptul că am revenit de la 0-2”, a spus Deac, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.