UTA Arad pleacă cu un punct de la Craiova. Partida nu a beneficiat de arbitraj video

FCU Craiova și UTA Arad și-au împărțit punctele după ce au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din etapa 22 din Superliga.

Oltenii au deschis scorul după 22 de minute. Bauza a șutat pe lângă portarul celor de la UTA, mingea ajunge la Baeten, care a reușit să înscrie.

În minutul 68, oaspeții au cerut gol, după ce Milosevic a reluata mingea cu capul la colțul scurt, aceasta lovește bara și a ricoșat spre poartă, dar Duarte a reușit să respingă de pe linia porții.

Golul egalizator a venit câteva minute mai târziu. Postoloachi a marcat cu un șut la colțul lung.

Meciul dintre FC U Craiova și UTA Arad nu a beneficiat de sistemul VAR.

FCU Craiova – UTA, echipele de start:

FCU Craiova: Gurău – Negru, Duarte, Paramatti- Huyghebaert – Asamoah, Albu – Baeten, Bauza, Bahassa – Chițu
Rezerve: R. Popa, Zanfir, R. Grigore, Mascarenhas, Van Durmeun, Blidar, Ganea, Jibril
Antrenor: Nicolo Napoli

UTA: F.Iacob – Vukcevic, Benga, Hoxhallari, Dobrescu – Cascini, Ubbink, Batha – Stahl, Keșeru, Pop
Rezerve: Mociu, Erico, Postolachi, Șteau, Chindriș, Milosevici, Benzar
Antrenor: Laszlo Balint

Stadion: „Complex Sportiv Craiova”
Arbitru: Kovacs Szabolcs (Carei – Satu Mare), A1: Danşa Ciprian Florin (Satu Mare), A2: Orbuleţ Mircea (Bucureşti), Arbitru VAR: Dima Iulian (Bucureşti), Arbitru AVAR: Bîrdeş Romică (Piteşti – Argeş)