UTA a spart gheața. Prima victorie pentru echipa lui Mircea Rednic în noul sezon

UTA a obținut prima victorie din acest sezon. Elevii lui Mircea Rednic au învins-o, în deplasare, pe Unirea Slobozia, scor 1-0, în etapa a 4-a din Superligă.

Echipa antrenată de Adrian Mihalcea este pe locul 6, în Superliga, cu 5 puncte, în timp ce arădenii sunt pe poziția 7, cu 5 puncte.

Unirea Slobozia – UTA Arad

UTA a avut prima ocazie importantă în minutul 7. Fabry a primit mingea în afara careului, a șutat din prima la poartă, însă mingea a trecut puțin pe lângă bară. Arădenii puteau marca și în minutul 34, prin același Fabry.

După pauză, gazdele au început în forță. După executarea unui corner mingea a ajuns la marginea careului, iar Perianu a șutat la poată.

În minutul 73, Valentin Costache a deschis scoul la Clinceni.

Echipele de start:

Unirea Slobozia (4-2-3-1): Rusu – Medina, Dinu, Pospielov, Șerbănică – Lopez, Perianu – Camara, Purece, Aganovic – Gele
Antrenor: Adrian Mihalcea
Rezerve: Krell, Dorobanțu, Lazar, Antoche, Toma, Lemnaru, Coadă, Pacionel, Vlăsceanu, Bărbuț, Nkama, Ilie

UTA Arad (3-4-3): Iliev – Râpă, Benga, Conte – Cîmpanu, Mihai, Van Durmen, Trif – Fabry, Ezekiel, Omondi
Antrenor: Mircea Rednic
Rezerve: Popa, Rodrigues, David, Stanciu, Iurasciuc, Machado, Cristea, Costache, Healf
Arbitru: Iulian Călin
A1: Imre-Laszlo Bucsi