Urmaşa Simonei Halep, implicată într-un mare scandal! Ce a făcut chiar în timpul meciului. Duel românesc pentru marea finală

Urmaşa Simonei Halep, implicată într-un mare scandal! S-a aflat ce a făcut chiar în timpul meciului. Duel românesc pentru marea finală a unui turneu. Totul s-a aflat imediat după finalul partidei.

Urmaşa Simonei Halep a fost, din nou, protagonista unui gest controversat. Este vorba despre Andreea Prisacariu.

Urmaşa Simonei Halep, implicată într-un mare scandal!

Duelul românesc dintre Andreea Prisăcariu și Jaqueline Cristian nu a fost lipsit de incidente. Cele două s-au bătut pentru un loc în finala turneului ITF de la Palmanova, Spania. Meciul a fost întrerupt pentru câteva minute în setul inaugural.

Jaqueline Cristian a câștigat fără emoții duelul cu urmaşa Simonei Halep. A fost 6-3, 6-0 în semifinalele turneului de la Palmanova. Un incident ciudat a avut loc în primul set al meciului.

Prisacariu a oprit jocul, la scorul de 2-5, deși game-ul abia începuse. A cerut să i se aducă un scaun pe teren. Apoi, a solicitat sprijinul doctorului. Acesta a consultat-o pe sportiva din Iași.

În tot acest timp, Jaqueline Cristian nu a mers să vadă ce a pățit Andreea Prisacariu. S-a uitat de la distanţă ce se întâmplă cu adversara ei. Jocul s-a reluat până la urmă. Prisacariu a mai luat un singur game până la final, scor 6-3, 6-0 pentru Cristian, conform prosport.ro.

Mult mai în formă decât Andreea Prisacariu, care a părut că s-a simțit rău pe teren, Jaqueline Cristian a obținut calificarea în a doua finală consecutivă în circuit.

În ultimul act de la Palmanova, Jaqueline Cristian se va duela cu Iryna Shymanovich din Belarus. Prisacariu a urcat pe tabloul principal după ce a evoluat în calificări. Are 6 meciuri câştigate într-o săptămână.