Una dintre cele mai apreciate artiste a atras toate privirile la Marele Premiu al Australiei. Cine a însoțit-o / Foto

Max Verstappen (Red Bull), dublul campion mondial en titre, a câştigat la Melbourne Marele Premiu al Australiei la Formula 1. Cursa a fost marcată de o mulțime de incidente fiind întreruptă de mai multe ori.

Una dintre cele mai renumite artiste din Australia a venit să vadă cursa și a atras toate privirile.

A atras toate privirile la Marele Premiu al Australiei

Printre spectatorii de la Melbourne s-a numărat și celebra artistă Kylie Minogue. Vedeta în vârstă de 54 de ani a atras toate privirile. Aceasta și-a făcut apariția la brațul lui Stefano Domenicali, CEO Formula 1. La finalul cursei, Minogue s-a fotografiat alături de cei de la Red Bull.

Familia Minogue a fost apropiată de Formula 1 în trecut. Sora artistei, Danni Minogue, a fost iubita lui Jacques Villeneuve, fostul campion mondial din 1997. Cei doi s-au logodit în 1999, dar nu au ajuns însă în fața altarului, despărțindu-se în același an.