Un fost stelist a dat verdictul! Anunţ euforic după victoria celor de la FCSB. Cum va arăta campioana în Europa League

Raul Rusescu, fost atacant al FCSB, a analizat prestația roș-albaștrilor din cadrul partidei contra celor de la RFS, scor final 4-1, la debutul în grupele UEFA Europa League! L-a lăudat pe Florin Tănase, care a intrat în teren la pauză.

Rusescu a prefațat următoarele partide ale campioanei României în Europa. FCSB va efectua deplasarea la Salonic, pentru a se duela cu PAOK, grupare pregătită de către Răzvan Lucescu.

Anunț euforic după victoria celor de la FCSB!

Fostul atacant a creionat un eventual prim 11 pentru FCSB, pentru următorul duel european. El crede că Mihai Popescu va rămâne fundaș dreapta, iar Florin Tănase va fi titular în extrema stângă.

Rusescu îl vede și pe Șut titular, alături de Lixandru, la mijlocul terenului.

„Nu mă așteptam să fie un scor atât de mare. Nu au mai făcut greșeli, Steaua a avut posesia, intrarea lui Tănase a fost foarte bună. Ne-a făcut să ne dăm seama cum va arăta Steaua în meciurile din Europa League. E un jucător cu mare valoare, are personalitate.

A dat o pasă de gol frumoasă, a mai avut câteva acțiuni, iar lucrurile au arătat mult mai bine după pauză. Cred că ne-am făcut o idee despre cum va arăta Steaua. Va rămâne, probabil, Popescu fundaș dreapta, Șut și Lixandru la mijloc, Tănase în stânga în atac, pentru că nu mai trebuie U21.

Mi-a plăcut Târnovanu, mi-au plăcut și Olaru, Bîrligea, Ștefănescu. E greu să alegi omul meciului, dar au arătat toți bine. Dar e o echipă bună de Europa League!”, a declarat Raul Rusescu, la GSP.

Cum ar putea să arate FCSB cu PAOK, în opinia lui Rusescu: Târnovanu – M. Popescu, Dawa, Chiricheș, Radunovic – Șut, Lixandru – Ștefănescu, Olaru, Fl. Tănase – Bîrligea.