Umilinţă totală pentru Gică Hagi! S-a terminat Farul-Poli Iaşi. Surpriză uriaşă în Superliga

Umilinţă totală pentru Gică Hagi! S-a terminat Farul-Poli Iaşi. Surpriză uriaşă în Superliga. Campioana en-titre nu a avut nicio şansă cu nou promovata antrenată de către Leo Grozavu.

Gică Hagi a încasat o înfrângere dureroasă pe propriul teren. Asta cu doar câteva zile înaintea returului cu Urartu, din turul 2 preliminar al Conference League.

Umilinţă totală pentru Gică Hagi!

Echipa lui Gică Hagi a încasat gol repede. În minutul 11, a deschis scorul Luis Phelipe. S-a făcut 2-0 după reuşita lui Vojtus din minutul 37. Gazdele au dat impresia că pot reveni după golul validat de VAR al lui Enes Sali. Până la acest gol, Vojtus a fost aproape de 3-0, dar a lovit bara.

Luis Phelipe a făcut 3-1 şi totul era deja jucat. S-a terminat Farul-Poli Iaşi 1-3 şi trupa lui Hagi rămâne cu 6 puncte, în timp moldovenii au obţinut primele puncte după revenirea în Superliga.

Farul – Poli Iași, echipe de start

Farul: Buzbuchi – Sîrbu, Boli, Queiros, Vianna – Artean, N. Popescu, Vînă – Mateus, Carnat, Sali
Rezerve: Aioani, M.Popescu, Dussaut, Grameni, Basson, Dumitrache, Grosu, Andronache, Benchaib
Antrenor: Gică Hagi

Poli Iași: Ailenei – Martac, Tincu, Katanec, Stefanovici – Jatoba, Roman, Garobbio, Luis Phelipe – Gheorghiță, Vojtus
Rezerve: Celeadnic, Vașvari, Itu, Harrison, Hrib, Militaru, Dumitru, Hlistei, Ciobanu
Antrenor: Leo Grozavu

⇒ Stadion: Complex Sportiv „Academia Gheorghe Hagi”, Ovidiu, Constanța
⇒ Arbitru: Rareș Vidican (Satu Mare) / A1: Sebastian Gheorghe (Suceava) / A2: Florian Vișan (Galați) / Arbitru VAR: Adrian Cojocaru (Galați) / Arbitru AVAR: Vladimir Urzică (Piatra Neamț) / R1: Cătălin Busi (Râmnicu Vâlcea) / Observator arbitri: Cristian Nica (Ploiești)