Umilinţă totală în Ghencea! S-a terminat FCSB-CSU Craiova. Elias Charalambous l-a distrus pe Laurenţiu Reghecampf

Umilinţă totală în Ghencea! S-a terminat FCSB-CSU Craiova. Elias Charalambous l-a distrus pe Laurenţiu Reghecampf. Echipa roş-albastră a avut nevoie de doar o repriză pentru a-i ridiculiza pe oaspeţi.

Trupa lui Elias Charalambous a făcut cel mai bun meci din acest sezon. Pe arena din Ghencea i-a distrus pe cei de la CSU Craiova.

S-a terminat FCSB-CSU Craiova

Băieţii lui Elias Charalambous au deschis repede scorul, prin Darius Olaru, în minutul 13. Peste doar 8 minute, Radunovic a dublat avantajul gazdelor. În finalul primei reprize, căpitanul Darius Olaru a ridicat scorul la 3-0.

Andrea Compagno a evoluat foarte bine, dar a avut mare ghinion. A avut 3 ocazii mari, dar nu a reuşit să înscrie. Cei 21.304 de fani care au asistat la meci, număr oficial, au avut ce vedea. S-a terminat FCSB-CSU Craiova 3-0 şi echipa roş-albastră a revenit pe primul loc în Superliga. De partea cealaltă, formaţia lui Laurenţiu Reghecampf pierde din turaţie. E la al doilea eşec consecutiv.

FCSB – CSU Craiova, echipe de start:

FCSB (4-3-3): 32. Târnovanu – 2. Crețu, 5. Dawa, 30. Ngezana, 33. Radunovic – 23. Ov. Popescu, 8. Șut, 27. Olaru – 25. Băluță, 9. Compagno, 10. Oct. Popescu
Rezerve: 1. Udrea, 3. Panțâru, 6. Haruț, 11. Miculescu, 15. Gogescu, 16. Lixandru, 22. Toma, 80. Radaslavescu, 88. Djokovic
Antrenor: Elias Charalambous

CSU CRAIOVA (4-2-3-1): 21. L. Popescu – 12. Ndong, 26. Zajkov, 15. Badelj, 11. Bancu – 27. Kurtici, 6. Screciu – 4. Al. Crețu, 10. Baiaram, 28. Mitriță – 9. Ivan
Rezerve: 1. Lazar, 2. Vlădoiu, 8. Mateiu, 14. Houri, 19. Koljic, 23. Căpățână, 31. Isfan, 34. Da Silva, 37. Danciu
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Stadion: Steaua (București)
Arbitru: Adrian Cojocaru; A1: Mihai Marica; A2: Ovidiu Artene
Arbitru VAR: Radu Petrescu; Arbitru AVAR: Cosmin Vatamanu