Turbo FCSB joacă frumos, dar trăiește periculos! A avut emoții până-n ultimul minut, `noul Lăcătuș` a marcat primul gol

Chiar dacă animată și cu ocazii, prima repriză din Trivale a fost fără gol. Precum nunta fără lăutari, conform clișeului. Însă în partea secundă, ca și cum ar fi pe motor Turbo, FCSB a a apăsat pe pedală și a accelerat.

Florinel Coman a executat o lovitură liberă, un corner mai scurt, direct pe poartă, Straton a respins, dar Șut a fost pe fază și a deschis scorul în minutul 48.

După doar 6 minute, Sorescu i-a dat dreptate lui Lăcătuș, care-l numise urmașul său. Pintilii l-a impins în atac, așa că fostul dinamovist a pătruns în careu și a marcat primul său gol pentru vicecampioană.

Care a trăit periculos finalul de meci. Mai ales că în minutul 63, echipa lui Croitoru a redus din diferență prin Koubemba și a mai avut câteva intrări în careul lui Târnovanu. Însă s-a terminat FC Argeș-FCSB 1-2. Iar FCSB a făcut iar rocada cu Rapid, urcând pe locul al treilea în Superligă.

FC Argeș: Straton – Jakolis, Turda, Zebic, Rizzi – Meza Colli, Njike – G. Crețu, Koubemba, Jobello – Garita
Rezerve: Micle – Dobrosavlevici, M. Constantin, Tîrcoveanu, Mimito, Boubacar, A. Calcan, D. Croitoru, Betrand
Antrenor: Marius Croitoru

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru, Ad. Șut, Edjouma – Oct. Popescu, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: Ad. Vlad – V. Crețu, Haruț, I. Cristea, Omrani, Ov. Popescu, Oaidă, Pantea, Radaslavescu
Antrenor: Mihai Pintilii