Trupa lui Hagi defilează în Liga 1. Farul – ‘U’ Cluj 2-0

Farul a obținut o nouă victorie după ce a învins-o pe ‘U’ Cluj, scor 2-0, în runda cu numărul 14 din Liga 1.

Constănțenii conduc detașat în clasamentul Ligii 1 cu 33 de puncte, în timp ce U Cluj este pe 14 cu 14 puncte adunate.

După ce ambele echipe au avut ocazii, Pitu a deschis scorul în urma unei pase primită de la Alibec în minutul 31. În repriza a doua, în minutul 51, Artean a marcat pentru 2-0, după ce a primit o pasă de la Grameni.

Echipele de start

Farul: Aioani – Sîrbu, Larie, M. Popescu, Kiki – Artean, Băluță, Grameni – Alibec, L. Munteanu, Pitu
Rezerve: Buzbuchi – Doukoure, Corinus, R. Benzar, Borza, Casap, Morar, Torje, Sali
Antrenor: Gheorghe Hagi

U Cluj: Iliev – Chipciu, Fl. Ilie, Ispas, Briceag – Bic, Pires, I. Filip – Vlădoiu, L. Fulop, Haită
Rezerve: Gorcea – Nowak, Pițian, Simion, Remacle, Purece, Hofman, Thiam, Ad. Bălan
Antrenor: Eugen Neagoe

Stadion: Teren principal, Ovidiu
Arbitru: George Găman / Asistenți: Adrian Popescu, Ionel Dumitru