Tricolorul lui Mircea Lucescu, implicat în scandalul momentului! A fost atacat dur de colegi şi antrenor. Ar putea pleca de la echipă

Tricolorul lui Mircea Lucescu, implicat în scandalul momentului! A fost atacat dur de colegi şi antrenor. Ar putea pleca de la echipă. A jucat numai o repriză apoi a fost contestat dur de către toată lumea.

Tricolorul lui Mircea Lucescu nu mai are viaţă lungă la actuala echipă. A jucat doar o repriză pentru Trabzonspor, în înfrângerea din deplasare cu Goztepe, scor 1-2, din etapa a 10-a a campionatului turc.

Tricolorul lui Mircea Lucescu, implicat în scandalul momentului!

Tricolorul lui Mircea Lucescu a început meciul ca titular. Apoi, Denis Drăguș a fost înlocuit cu Antony Nwakaeme. După 1-2 cu Goztepe, atmosfera în vestiarul celor de la Trabzonspor a fost una tensionată. Colegii și-au manifestat nemulțumirea față de Drăguș, după cum au dezvăluit turcii.

”Un jucător nu poate fi atât de slab. S-a discutat mult în vestiar despre Drăguș. Între jucători și Drăguș. Jucătorii au manifestat și reacții dure față de Drăguș. Aceasta este informația pe care am primit-o”, a transmis jurnalistul Ulaș Ozdemir, citat de 61Saat.

Șenol Guneș, antrenorul celor de la Trabzonspor, a transmis că are de gând să ia măsuri la club. ”Există deja o situație negativă, s-ar putea să fie nevoie să luăm niște decizii pentru a o rezolva chiar acum, ne putem gândi la asta”, a spus tehnicianul, la conferința de presă.

Denis Drăguș a fost transferat de Trabzonspor în vară, de la Standard Liege, în schimbul sumei de 1,7 milioane de euro. A jucat 15 meciuri pentru Trabzonspor şi a marcat un gol și a oferit o pasă decisivă.