Tricolorul lui Mircea Lucescu face senzaţie în Serie A! Anunţ fabulos al italienilor. Ce au putut să spună despre internaţionalul român

Tricolorul lui Mircea Lucescu face senzaţie în Serie A! Italienii au făcut un anunț fabulos despre jucătorul care a marcat două goluri în două partide. Internaţionalul român este considerat super-rezerva lui Cagliari.

Juventus și Cagliari au remizat, scor 1-1, în partida din cadrul etapei a șaptea din Serie A. Răzvan Marin, tricolorul lui Mircea Lucescu, a fost introdus în teren în minutul 65 și a marcat un gol după ce a executat penalty-ul din minutul 88.

Tricolorul lui Mircea Lucescu face senzație în Serie A!

Răzvan Marin a fost rezervă și a intrat pe teren în minutul 65, având timp să devină eroul formației din Sardinia. La scorul de 1-0 pentru Juventus, Cagliari a primit penalty în minutul 88. Cel care și-a asumat responsabilitatea a fost Răzvan Marin, iar românul a marcat în poarta lui Michele Di Gregorio, goalkeeper-ul ”Bătrânei Doamne”.

A fost al doilea meci la rând în care mijlocașul intră pe teren în cea de-a doua repriză și reușește să își treacă numele pe tabela de marcaj. Cei de la Serie A l-au lăudat pe internaționalul român pe rețelele sociale, acolo unde l-au numit ”super-rezerva”.

”Două meciuri, două goluri. Răzvan Marin a fost super-rezerva lui Cagliari în ultima perioadă”, au scris cei de la Serie A.

Potrivit Transfermarkt, cota de piață a lui Marin este de 3,5 milioane de euro.
84 de meciuri, 6 goluri și 12 assist-uri sunt cifrele bifate de Tricolorul de la Cagliari.