Tricolorii fac senzaţie în Serie A! Parma – Cagliari 2-3. Dennis Man şi Răzvan Marin printre marcatori

Răzvan Marin s-a impus în duelul românilor din Serie A. Parma a fost învinsă de Cagliari, scor 2-3, în etapa cu numărul 6 a sezonului.

Dennis Man și Răzvan Marin au făcut spectacol. Fiecare a înscris câte un gol. Valentin Mihăilă a fost titular, dar a fost schimbat la începutul reprizei secunde.

Dennis Man și Răzvan Marin au făcut spectacol

Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari, în timp ce Răzvan Marin a intrat în repriza a doua.

Yerry Mina a înscris în minutul 6 pentru Cagliari, însă reușita a fost anulată după intervenția VAR din cauza unui ofsaid. În minutul 34, Zortea a deschis scorul.

Valentin Mihăilă a fost schimbat imediat după pauză, fiind înlocuit cu Pontus Almqvist. În minutul 62, Man a restabilit egalitatea.

Răzvan Marin a fost timis în teren în minutul 73, iar după două minute a marcat. A fost golul de 2-1 pentru echipa sa. Pentru internaționalul român este primul gol din acest sezon. După meci, SofaScore i-a acordat nota 7,1.

Dennis Man a primit nota 7,2, în timp ce Mihăilă a fost notat cu 6,5.

Marcatori: Dennis Man 62 / Zortea 34, Marin 75, Hernani 87 (penalty), Piccoli 87

Man, Mihăilă și Marin au fost titulari în primele 5 etape din Serie A pentru Parma, respectiv Cagliari.

Echipele de start:

Parma: Suzuki – Del Prato, Osorio, Balogh, Valeri – Hainaut, Bernabe – Man, Hernani, Mihăilă – Bonny
Rezerve: Corvi, Chichizola, Valenti, Di Chiara, Leoni, W. Coulibaly, M. Keita, D. Camara, S. Sohm, P. Almqvist, Haj Mohamed, Charpentier
Antrenor: Fabio Pecchia

Cagliari: Scuffet – Zappa, Mina, Luperto – Obert, Viola, Adopo, Makoumbou, Zortea – Luvumbo, Piccoli
Rezerve: Augello, Azzi, Ciocci, Deiola, Felici, Gaetano, Marin, Mutandwa, Palomino, Prati, Sherri
Antrenor: Davide Nicola