Tricolorii au Turcia la picioare! Au făcut meciul sezonului după ce Marius Şumudică a fost dat afară. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Tricolorii au Turcia la picioare! Au făcut meciul sezonului după ce Marius Şumudică a fost dat afară. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Au fost jucătorii meciului la partida dintre Gaziantep-Beșiktaș.

Gaziantep s-a impus cu scorul de 2-0 în fața celor de la Beșiktaș, fiind prima victorie a echipei după ce Marius Șumudică a plecat de pe banca tehnică.

Tricolorii au Turcia la picioare! Edi Iordănescu trebuie să ştie

Deian Sorescu, Denis Drăguș, Alexandru Maxim și Florin Niță au fost titulari la meciul pe care Gaziantep l-a avut cu Beșiktaș în etapa 29 din Superlig.

Pe lângă faptul că au fost titulari, tricolorii au fost și cei care au adus victoria echipei din Turcia. Astfel că, scorul a fost deschis de Deian Sorescu, în minutul 9, iar cel de-al doilea gol al meciului a fost marcat de Denis Drăguș.

Cei de la Beșiktaș au avut parte de un penalty, în care scorul partidei putea să fie 2-1, însă Florin Niță și-a apărat poarta.

Florin Niță, omul meciului

Alex Maxim a jucat până în minutul 90, atunci când a fost înlocuit de către Jovtovic, iar Sofa Score l-au notat cu 7. Deian Sorescu, marcatorul primului gol, și-a ajutat echipa pe tot parcursul meciului, iar acesta a primit nota 6.7.

Denis Drăguș a fost schimbat în minutul 90+4, și a fost notat cu 7,4. Omul meciului a fost Florin Niță, datorită lovituri de la 11 metri pe care a apărat-o. Acesta a fost notat de specialiști cu nota 8.

În urma partidei directe, Gaziantep se situează pe locul 15, cu 31 de puncte.