Toți ochii au fost pe Elias Charalambous. Cum s-a comportat cipriotul la primul meci pe banca celor de la FCSB + Cine a făcut schimbările

Toți ochii au fost pe Elias Charalambous la meciul dintre Sepsi și FCSB, scor 1-2. Cipriotul s-a comportat ca un adevărat antrenor. Nu a avut niciun moment de liniște.

A fost extrem de activ, a dat mereu indicații, și-a încurajat elevii și i-a felicitat după ce au marcat. Ce-i drept, și Mihai Pintilii a făcut cam același lucru. Chiar dacă este doar delegat a dat și el unele indicații, în limita regulamentului.

Elias Charalambous s-a comportat total diferit decât Leo Strizu, fostul antrenor fiind de cele mai multe ori parcă absent în timpul meciurilor.

Schimbările au fost însă făcute tot la pauză, ceea ce ar putea fi un semn că telefonul cipriotului a sunat totuși.

Antrenorul l-a scos din teren pe Andrei Cordea, iar îl locul său l-a trimis în teren pe David Miculescu. Malcom Edjouma nu a mai continuat partida după pauză. În locul său intrând veteranul Ovidiu Popescu.

”E clar cine face totul la FCSB, apropo de declarațiile noului posesor de Licență PRO. Încearcă să protejeze acest avantaj cei de la FCSB”, au glumit comentatorii.

Jucătorii au avut doar cuvinte de laudă la adresa noului antrenor.

”E de puține zile la noi (n.r. Elias Charalambous). E un om foarte ok, e un tip foarte dezinvolt, vorbeşte cu noi de parcă ne cunoaşte de foarte mult timp. Şi îmi place foarte mult. Se cunoaşte şi sper să facem treabă foarte bună”, a declarat Ștefan Târnovanu.

”Ne înțelegem foarte bine cu antrenorul. Parcă este aici de mai mult timp”, a spus și Florinel Coman.