‘Tot publicul mă huiduia’. Mărturia tricolorului după ce a dat lovitura cu Juventus. Anunţul momentului făcut de Răzvan Marin

După ce a dat lovitura cu Juventus, tricolorul a oferit o declarație despre presiunea de pe umerii săi din acea partidă. Răzvan Marin a făcut anunțul momentului despre emoțiile resimțite atunci când a înscris.

Juventus și Cagliari au remizat, scor 1-1, în partida din cadrul etapei a șaptea din Serie A. Răzvan Marin a intrat în minutul 65 al partidei și a avut o evoluție excelentă. Internaționalul român a marcat golul egalizator din minutul 88, în urma unei lovituri de la punctul cu var.

Răzvan Marin a făcut anunțul momentului!

Internaționalul român a fost marcatorul golului egalizator în partida dintre Juventus și Cagliari, scor 1-1.
Marin a intrat în minutul 65 al meciului. Evoluția sa a fost una excelentă și a reușit să egaleze de la punctul cu var, în minutul 88. Românul a fost numit și ”omul meciului”.

La finalul partidei, tricolorul a declarat că este mulțumit de rezultatul final, dar și de jocul prestat de colegii săi.
Mai mult, jucătorul a vorbit și despre presiunea pe care a simțit-o în momentul în care a executat lovitura de pedeapsă.

”Sunt mulțumit de punctul obținut acasă la Juve: ei au primit primul lor gol în acest campionat. Au fost foarte multe emoții, tot publicul mă huiduia, dar am reușit să înscriu.
Antrenamentul cu Yerry (n.r. fundașul central) este grozav, ne calcă pe nervi în fiecare zi, dar asta ne menține concentrați. Ne-am descurcat bine la începutul acestui campionat, am făcut greșeli cu Empoli, dar ne-am revenit bine”, a spus Răzvan Marin, potrivit tuttomercatoweb.

Pentru evoluția din meciul de la Torino, cei de la tuttomercatoweb i-au acordat lui Marin nota 7, cea mai mare din echipa sa.

”Intră în joc și aduce vivacitate în atac. Penalty-ul pe care îl execută este foarte greu, la o fază importantă și aproape de minutul 90: nu ratează niciun moment și îl trimite la vinclu. Glacial”, a scris sursa citată.