Tony da Silva s-a enervat! Cuvinte dure la adresa propriei echipe: ‘E nasol că avem ocazii și nu dăm gol’ + Le cere scuze fanilor

Farul a învins-o pe Poli Iași în etapa 4 a Superligii, 2-0. Antrenorul moldovenilor a fost dezamăgit și spune că în opinia sa echipa merita mai mult.

Tony da Silva nu a uitat să le ceară scuze fanilor care i-au susținut echipa din tribune.

Tony da Silva, cuvinte dure la adresa propriei echipe

„Asta e ce să zic. Am avut un plan de joc. Noi am avut primele ocazii. Nu am fost eficienți. Uite am luat gol și ce să facă. În repriza a doua puteam să facem 2-1. Eu îmi cer scuze de la fani, i-a și plouat. S-a jucat puțin primele 30 de minute noi am fost mai buni.

Nu am știut să gestionăm momentele importante. A venit întreruperea, apoi ploaia. Asta nu e vina nimănui. Noi am incercat, am riscat, și cu atacanți. Nu am putut să dăm gol. Plătim. Este nasol să ai oportunitate în fiecare meci și nu poti niciodată dă marchezi. Nu am fost atât de buni cât credeam.

Bravo Farul. Sunt trist, meritam mai mult. Am fost o echipă bună cred, care are principii de joc. Care își creează ocazii.”,a  declarat Tony da Silva la finalul meciului.