Toni Petrea, umilit în direct! Acuzaţii grave la adresa lui Gigi Becali: ‘Cu 10.000 de euro îţi cumpără demnitatea’

Toni Petrea a fost umilit în direct! Sunt acuzaţii extrem de grave la adresa lui Gigi Becali. Un fost stelist, Basarab Panduru, a vorbit despre comportamentul latifundiarului din Pipera cu angajaţii săi.

FCSB a avut un start prost de sezon. În 3 meciuri, vicecampioana nu a obţinut nicio victorie. Are 2 înfrângeri şi un egal, iar totul este pus pe seama comportamentului lui Gigi Becali.

Toni Petrea, umilit în direct!

Mai mult, fostul antrenor Toni Petrea a fost umilit în direct după Rapid – FCSB 2-0. Fostul jucător, Basarab Panduru, nu a fost deloc mulţumit de explicaţiile antrenorului în privinţa celor 4 schimbări făcute la pauză de echipa roş-albastră.

La finalul partidei, Toni Petrea a declarat de ce a ales să facă patru modificări la pauză, însă Basarab Panduru consideră că alta este explicația. Petrea a spus că cele patru schimbări de la pauză au fost făcute pentru a imprima mai multă viteză jocului. Între timp, Petrea şi-a dat demisia, iar la FCSB ar putea ajunge Nicolae Dică.

Basarab Panduru spune că Gigi Becali controlează totul la echipă, iar Toni Petrea, în calitatea de antrenor, nu poate face nimic, patronul cumpărându-i demnitatea. „El cu 10.000 de euro îţi cumpără demnitatea, asta face, nu altceva. El, ca antrenor, nu dă nimic pe tine. Îţi dă o mie, două mii. Cu 3-4 mii nu mai merge, de aceea a ajuns la o sumă mai mare, 10.000. Acolo nu faci nimic, nu faci schimbări, nu faci echipa… Vii şi spui că 4 schimbări la pauză pentru că voiai viteză, de parcă la început nu voiai, ţi-ai dat seama abia după 45 de minute. Nu pot să vină nimeni să-mi spună mie că mă duc eu, fac eu, îl iau eu. Nu, acolo nu faci nimic. Primeşti echipa, primeşti schimbările, nu faci nimic”, a spus Basarab Panduru, conform Orange Sport.