Toni Petrea are zilele numărate la FCSB, după egalul cu Voluntari: Ce i-a reproșat Gigi Becali

FCSB riscă să rateze câștigarea titlului în Liga 1, după egalul cu FC Voluntari, scor 2-2, în etapa cu numărul nouă din play-off.

FCSB a fost egalată în minutul 88, după reușita din ofsaid a lui Cristian Costin.

FCSB este la un punct de liderul CFR Cluj, care joacă duminică pe teren propriu cu Universitatea Craiova, de la ora 21:30, în direct pe Digi Sport 1.

În direct la Digi Sport, finanțatorul “roș-albaștrilor”, Gigi Becali, l-a criticat pe antrenorul Toni Petrea pentru o schimbare făcută în ultimul sfert de oră.

Octavian Popescu, unul dintre cei mai buni jucători de la FCSB, a părăsit terenul în minutul 76, fiind înlocuit cu Vali Gheorghe.

„Când ai 2-1 și mai sunt zece minute… noi n-am avut niciodată experiența asta… pasează mingea! Ce nevoie mai avem de al treilea gol? Nu înțeleg, pasau vertical!

Sunt supărat doar de o schimbare pe care am făcut-o noi. Tavi Popescu nu trebuia schimbat. Fără Tavi Popescu, noi nu putem să ținem mingea, l-am băgat pe Vali Gheorghe, ca să alerge.

Jucătorii au emoții la meciurile astea tari, trebuie jucători care au personalitate. L-am băgat pe Dumiter, nici presing nu a făcut”, a spus Gigi Becali la Digisport.