Ţeapa uriaşă luată de Dan Şucu! Jucătorul de un milion de euro, trecut pe linie moartă. Şeful de la Rapid n-a mai rezistat

Ţeapa uriaşă luată de Dan Şucu! Jucătorul de un milion de euro, trecut pe linie moartă. Şeful de la Rapid n-a mai rezistat. Patronul guleştenilor renunţă la cel mai scump transfer al verii.

Dan Şucu şi Marius Şumudică s-au pus de acord. Cei doi ar fi luat decizia de a-l vinde pe Timotej Jambor, jucătorul pe care giuleştenii au plătit 1 milion de euro.

Ţeapa uriaşă luată de Dan Şucu!

Jambor nu aa reuşit să înscrie niciun gol în 10 meciuri. Şi-a trecut în cont un singur assist. Autor a 6 goluri şi a 3 pase decisive sezonul trecut, în campionatul Slovaciei, vârful de 21 de ani i-a convins pe şefii Rapidului să plătească un milion de euro pentru a-l transfera de de la MSK Zilina. A fost ţeapa verii.

Potrivit fanatik.ro, Şucu a hotărât ca Jambor să fie pus pe lista de transferuri şi să plece în iarnă. Va mai fi titular la Rapid doar în cazul în care Marius Şumudică este în „criză” de atacanţi.

Jambor a jucat din primul minut etapa trecută, în înfrângerea cu FC Botoşani, scor 0-2. ”El nu a atins mingea până prin minutul 28!”, au remarcat conducătorii Rapidului. Nu mai au încredere în jucătorul care are o cotă de piaţă de 700.000 de euro. Timotej Jambor a marcat luna trecută pentru naţionala Slovaciei U21, în victoria din amicalul cu Ungaria U21, scor 2-1.