Surprize uriaşe în primele meciuri ale etapei din liga a doua! S-a terminat derby-ul Timişoarei. Finaluri de meci pe muchie de cuţit

Surprize uriaşe în primele meciuri ale etapei din liga a doua! S-a terminat derby-ul Timişoarei. Au fost finaluri de meci pe muchie de cuţit în etapa a a 13-a din Liga 2.

S-au disputat deja 6 partide din această rundă, iar oaspeţii au dat lovitura la mai multe meciuri. Derby-ul Timişoarei s-a decis în prelungiri.

Surprize uriaşe în primele meciuri ale etapei din liga a doua!

Ripensia Timişoara – Poli Timişoara 1-0 după un gol marcat în prelungiri de Ene. De asemenea, Braşovul lui Dan Alexa a bătut-o pe Chiajna la ea acasă. Mihai Iosif şi Baia Mare s-au încurcat pe propriul teren cu Progresul Spartac.

Iaşiul şi Unirea Constanţa au bătit în deplasare pe Slatina şi Dumbrăviţa. Etapa se va încheia luni, de la ora 18.00, cu derby-ul primelor clasate, echipa Armatei şi surprinzătoarea Unirea Dej.

FK Miercurea Ciuc – Dinamo 0-0

Concordia Chiajna – Fotbal Club Braşov 0-1

Minaur Baia Mare – Progresul Spartac 2-2

Ripensia Timişoara – Politehnica Timişoara 1-0

Metaloglobus Bucureşti – CSC 1599 Şelimbăr 2-0

CSM Slatina – Unirea Constanţa 0-1

CSC Dumbrăviţa – Politehnica Iaşi 0-3