Surprize uriaşe în Liga Campionilor! Barcelona îngenuncheată în Italia, scorul serii în Ajax – Napoli. Rezultate complete

Surprize uriaşe în Liga Campionilor! Barcelona îngenuncheată în Italia, dar scorul serii a fost în Ajax – Napoli. Rezultate complete. Inter Milano a învins marţi seara, acasă, formaţia spaniolă FC Barcelona, scor 1-0.

Tot marţi seara, FC Bruges a dispus cu scorul de 2-0 de echipa spaniolă Atletico Madrid, iar Napoli a câştigat la Amsterdam, cu Ajax, scor 6-1.

Surprize uriaşe în Liga Campionilor!

La Milano, Inter s-a impus cu 1-0 în faţa Barcelonei, fără Lukaku şi Brozovic. Autorul unicului gol al partidei a fost Calhanoglu, în prelungirile primei reprize.

În Belgia, FC Bruges a întrecut cu 2-0 echipa spaniolă Atletico Madrid. Griezmann a ratat un penalty, trimiţând în bară în minutul 76.

La Amsterdam, în grupa A, Napoli a făcut scor de tenis cu Ajax. Gazdele au deschis scorul în minutul 9. Italienii au înscris de cinci ori, apoi a urmat eliminarea lui Tadic (Ajax), din minutul 73, şi Napoli a mai înscris odată.

Grupa A: Ajax Amsterdam – Napoli 1-6 (Kudus 9 / Raspadori 18, 47, Di Lorenzo 33, Zielinski 45, Kvaratskhelia 63, Simeone 81)

Grupa A: FC Liverpool – Glasgow Rangers 2-0 (Alexander-Arnold 7, Salah 53 penalti)

Grupa B: FC Bruges – Atletico Madrid 2-0 (Sowah 36, Jutgla 62)

Grupa B: FC Porto – Bayer Leverkusen 2-0 (Zaidu 69, Galeno 87)

Grupa C: Inter Milano – FC Barcelona 1-0 (Calhanoglu 45+2)

Grupa C: Bayern Munchen – Viktoria Plzen 5-0 (Sane 7, 50, Gnabry 13, Mane 21, Choupo-Moting 59)

Grupa D: Eintracht Frankfurt – Tottenham 0-0

Grupa D: Olympique Marseille – Sporting Lisabona 4-1 (Alexis Sanchez 13, Harit 16, Balerdi 28, Mbemba 84 / Francisco Trincao 1)

Echipa franceză Olympique Marseille a învins marţi, acasă, formaţia portugheză Sporting Lisabona, scor 4-1. Partida a început cu o întârziere de 20 de minute. Autocarul lui Sporting a ajuns mai târziu la stadion, din cauza unui ambuteiaj.

Sporting Lisabona a început meciul cu un gol marcat în minutul 1 de Francisco Trincao.  Portarul portughezilor, Adan, a întors soarta partidei în favoarea gazdelor. Mai întâi a degajat în Alexis Sanchez şi mingea a intrat în poartă. Apoi a greşit şi la golul al doilea, înscris de Harit în minutul 16. În minutul 23 Adan a primit direct cartonaş roşu din partea arbitrului italian Davide Massa şi şi-a lăsat echipa în zece oameni.

Olympique Marseille a mai înscris de două ori şi s-a impus cu scorul de 4-1, după reuşitele lui Balerdi (min. 28) şi Mbemba (min. 84).