Surprize uriașe în Cupa României! Primele echipe calificate în sferturi. Meci nebun al lui Dinamo

Ultima etapă a Grupelor Cupei României a început marți și a programat trei meciuri.  Petrolul Ploiești – FCU Craiova, Unirea Slobozia – Dinamo și Sepsi – FC Voluntari.

De departe, cel mai spectaculos meci al zilei a fost Unirea Slobozia și Dinamo, 3-3, meci cu 3 eliminări în tabăra „câinilor”.

Au marcat: Toma ’39 (pen.), C. Rus ’50, Al. Popa 68 (autogol) / Ghezali ’17, Amzăr ’24, I. Roșu ’30

Petrolul Ploiești – FCU Craiova 0-1

Oltenii s-au impus cu un gol marcat de Gabi Iancu în minutul 81, iar Adrian Mititelu își freacă mâinile de bucurie după ce a anunțat clar că unul dintre obiective este Cupa României.

Sepsi a câștigat grupa A

În cel de-am treilea meci al zilei, Sepsi a trecut fără probleme de FC Voluntari, scor 4-0. Au marcat: Bălașa ’14, Varga ’18 ’62, Safranko ’84.

Sepsi a câștigat grupa A după ce s-a impus în toate meciurile jucate. În sferturi va juca împotriva locului 2 din grupa B.

FCU Craiova va înfrunta în „sferturi” câștigătoarea grupei B.

Meciurile din grupa B, din care fac parte CS Mioveni, UTA, FC Botoșani, FCSB, Oțelul și Gloria Buzău, se joacă joi.