Surpriză uriaşă în Superliga! Victorie la scor de neprezentare pentru Chindia. Popadiuc a marcat de la mijlocul terenului

Surpriză uriaşă în Superliga! Victorie la scor de neprezentare pentru Chindia pe terenul celor de la FC Voluntari. Doru Popadiuc a marcat o triplă de senzaţie, dar ultimul gol l-a marcat de la mijlocul terenului.

Meci senzaţional la Voluntari, acolo unde Chindia lui Toni Petrea a făcut legea. Nu le-a dat nicio şansă gazdelor.

Surpriză uriaşă în Superliga!

FC Voluntari, echipă de play-off în sezonul trecut, a fost distrusă acasă de Chindia. A fost 3-0 pentru echipa lui Toni Petrea care are un parcurs senzaţional de la venirea acestuia pe banca târgoviştenilor.

Doru Popadiuc a marcat o triplă de senzaţie. A deschis scorul în  minutul 14, apoi a mai marcat de două ori în repriza a doua, în minutele 68 şi 83. Ultimul gol l-a marcat de la mijlocul terenului.

FC Voluntari – Chindia 0-3 şi trupa lui Toni Petrea are 15 puncte şi urcă pe locul 14 în Superliga, în timp ce Voluntariul e pe 8, cu 17 puncte.

Echipele de start la FC Voluntari – Chindia:

FC Voluntari (3-4-3): M. Popa – Meleke, C. Achim, Armaș (cpt.) – C. Costin, Govea, Tavares, Rața – Damașcan, Nemec, Aliji
Rezerve: J. Fernandez, Vlad, Andreș, Răduț, Droppa, D. Andrei, Merloi, Marcelo, Florea
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Chindia (4-2-3-1): Căbuz – Căpușă, Celea, Orozco, Dumitrașcu – Akhmatov, Vorobjovas – Șerban, Popadiuc, Neguț (cpt.) – D. Popa
Rezerve: Eșanu, Ioniță, Boldor, Passaglia, Atanase, Grubac, Chamed, Cooper, Cherchez
Antrenor: Toni Petrea

Stadion: „Anghel Iordănescu” (Voluntari)
Arbitru: Popa Cătălin (Pitești) / A1: Orbuleț Mircea (București), A2: Neacșu-George Florin (Câmpulung Muscel) / Arbitru VAR: Dima Iulian (București), Arbitru AVAR: Stroe Gabriel Sabin (Pitești)