Surpriză de proporții la Cincinnati. Doar două favorite s-au calificat în sferturi

Emma Răducanu nu a reușit nici acum să obțină trei victorii consecutive la un turneu. Sportiva din Marea Britanie a fost învinsă de Jessica Pegula în optimile turneului de la Cincinnati.

Pegula (favorită 7) a câștigat, scor 7-5, 6-4, după o oră și 41 de minute. Jessica o va întâlni în sferturi pe Caroline Garcia (35 WTA).

Emma Răducanu a jucat în premieră la Cincinnati, iar în primele tururi le-a învins pe Serena Williams și Victoria Azarenka.

Într-un alt meci, Iga Swiatek (21 de ani), liderul mondial WTA, a pierdut în fața americancei Madison Keys (27 de ani, locul 24 WTA), scor 6-3, 6-4.

În sferturile de finală ale turneului au ajuns doar două favorite. Aryna Sabalenka (6) și Jessica Pegula (7).