Ştefan Târnovanu s-a dezlănţuit! Anunţul serii după victoria cu Farul: ‘Au fost peste noi în prima repriză’ + Ce mesaj i-a dat iubitei sale

Ştefan Târnovanu s-a dezlănţuit! Anunţul serii după victoria cu Farul. FCSB a dat lovitura la Ovidiu. S-a impus cu 1-0, în finalul meciului şi a câştigat trei puncte uriaşe în lupta pentru titlu în Superliga.

Ştefan Târnovanu era în culmea fericirii. FCSB a făcut un nou pas spre titlul pe care nu l-a mai câştigat de 8 ani.

Ştefan Târnovanu s-a dezlănţuit!

„Nu l-am început bine. Au fost peste noi în prima repriză. E o victorie fantastică. Mă bucur pentru acest gol şi pentru cele trei puncte. Am crezut până la final. Ne bucurăm că acest gol a venit din fază fixă. Am făcut un pas mic, dar important pentru câştigarea titlului”, a spus Ştefan Târnovanu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Mai mult, Târnovanu s-a bucurat şi pentru revenirea în echipă a lui Vlad Chiricheş. A vorbit însă şi despre următorul meci, contra celor de la CSU Craiova. „A fost bine cu Chiri, dar toată echipa a stat bine defensiv. Ieri a fost ziua iubitei, îi dedic această victorie. Am uitat să îi iau cadou.

Vin după două victorii fabuloase, dar trebuie să le punem stop. Să continuăm cu şirul victoriilor”, a mai spus Târnovanu, conform sursei citate.

FCSB a păstrat diferenţa de 7 puncte faţă de locul secund, pe care se află acum CSU Craiova. De altfel, oltenii sunt şi următoarea adversară a roş-albaştrilor, în etapa a treia din Superliga.