Starul naționalei Braziliei își atacă public antrenorul: Sezonul a fost unul de r….!

A prins transferul carierei, a fost vedeta naționalei Braziliei la Cupa Mondială, dar în câteva luni totul s-a năruit.

Vârful naționalei Braziliei, Richarlison, trăiește un adevărat coșmar la Tottenham, acolo unde a intrat în conflict cu Antonio Conte.

Richarlison: sezonul ăsta a fost unul de r**at!

Jucătorul brazilian îi reproșează lui Antonio Conte faptul că nu prinde mai multe minute și este lăsa inexplicabil pe bancă.

”Să fiu sincer, sezonul ăsta a fost unul de r**at. Vreau doar să joc! Nu am înţeles deciziile lui Conte. Eram într-un moment bun, dar Conte m-a lăsat iar pe bancă. Ieri, la antrenament, eram printre titulari, dar apoi pe bancă!”, a răbufnit brazilianul.

Londonezii au plătit pentru Richarlison suma de 58 de milioane de euro, în vara anului trecut, celor de la Everton.

În actualul sezon, Richarlison a bifat doar 17 meciuri pentru Tottenham, majoritatea din postură de rezervă. El nu a marcat

Tottenham, eliminată din Champions League

AC Milan s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a terminat la egalitate cu Tottenham Hotspur, 0-0, miercuri seara, la Londra, în manşa secundă a optimilor de finală.

Rossoneri au câştigat în tur cu 1-0, într-un meci în care portarul român Ciprian Tătăruşanu a avut o evoluţie foarte bună.

Meciul de la Londra a început cu o întârziere de zece minute, din cauza faptului că ambele echipe au ajuns cu greutate la stadion.

În faţa a 61.000 de spectatori, pe Tottenham Hotspur Stadium au evoluat echipele:
Tottenham: Forster – Cr. Romero, Lenglet, Ben Davies – Emerson Aparecido (Richarlison, 70), Skipp, Hojbjerg, Perisic (Pedro Porro, 53) – Kulusevski (D. Sanchez, 83), Kane (căpitan), Heung-min Son. Antrenor: Antonio Conte.
AC Milan: Maignan – M. Thiaw, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez (căpitan) – Junior Messias (Saelemaekers, 56), Tonali, Krunic, – Brahim Diaz (Bennacer, 81), Giroud (Origi, 81), Rafael Leao (Rebic, 89). Antrenor: Stefano Pioli.