Spectacol total în Camerun-Serbia, Șase goluri în cel mai frumos meci de la Campionatul Mondial /Foto

Camerun și Serbia au oferit un meci excepțional la Campionatul Mondial, după una dintre cele mai frumoase confruntări din Qatar.

3-3 a fost scorul final într-un meci plin de dramatism, goluri spectaculoase și faze excepționale.

Primă repriză de senzație în Camerun-Serbia

Echipa mai bunâ în primele 30 de minute, iar acest lucru a fost concretizat pe tabela de marcaj.

În minutul 29, după un corner, mingea este deviată de către N’Koulou, iar Castelletto îndeplinește doar o formalitate, din fața porții și deschide scorul, 1-0 pentru Camerun.

Sârbii au început să atace în valuri după primirea golului și au restabilit egalitatea în minutul 45+1 prin Pavlovic.

Lovitura de grație a venit în minutul 45+3 prin Milinkovic Savic.

A doua repriză la fel de senzațională ca prima

Mitrovic a înscris pentru 3-1 după probabil cea mai frumoasă fază de la Campionatul Mondial. O serie de pase incredibile între jucătorii Serbiei.

În minutul 63, Aboubakar trimite, din interiorul careului, peste portar și reduce din diferență, dar tușierul indică ofsaid. După verificarea în camera VAR, golul este validat.

Trei minute mai târziu, Camerun a revenit incredibil în meci și a egalat scorul, 3-3 după reușita lui Choupo Moting.

Sârbii au irosit pe finalul partidei încă 2-3 ocazii uriașe de gol.

Echipele de start:

Camerun: Mboka – Fai, Castelleto, N’Koulou, Tolo – Anguissa, Kunde, Hongla – Mbeumo, Choupo Moting, Toko Ekambi
Rezerve: Ngapandoutnbu, Mbekeli, Marou, Wooh, Mbaissidara, Bella Ondoua, Aboubakar, Nkoudou, Bassogog, Oum Gouet, Nsame, Ebosse, Ngamaleu, Ncham.
Selecționer: Rigobert Song

Serbia: V. Milinkovic-Savic- Milenkovic, Veljkovic, Pavlovic – Zivkovic, Lukic, Maksimovic, Kostic – Tadic, Mitrovic, S. Milinkovic Savic
Rezerve: Dmitrovic, Rajkovic, Erakovic, Radonjic, Gudelj, Jovic, S. Mitrovic, Babic, Vlahovic, Racic, Djuricic, Lazovic, Ilic, Mladenovic, Grujic.
Selecționer: Dragan Stoikovic

Stadion: Al Janoub