Spectacol în Bănie! Universitatea Craiova conduce la pauză echipa lui Mititelu cu 2-0, din două penalty-uri înscrise de Ivan și Hanca

Spectacol în Bănie! CS Universitatea Craiova conduce la pauză cu 2-0, după două goluri înscrise din penalti, de Andrei Ivan și Sergiu Hanca.

U Craiova 1948 și Universitatea Craiova se întâlnesc, duminică seara, în derby-ul rundei a patra din Liga 1.

Meciul din Bănie se bucură de un interes enorm din partea suporterilor din Bănie, care au venit în număr mare la stadion.

Cu aproximativ 10 minute înainte de startul meciului, organizatorii au anunțat că în tribunele arenei sunt prezenți aproximativ 23.000 de spectatori, anunță digisport.ro.

Meciul din Bănie devine, astfel, lider la capitolul audiențe din acest sezon al Ligii 1. Până acum, supremația era deținută de FCSB – U Cluj 1-1, partidă la care au fost prezenți 19.237 de spectatori.

Podiumul este completat de un alt meci disputat pe cel mai mare stadion al Olteniei, Universitatea Craiova – Rapid 0-1, jucat cu 17.293 de spectatori.