Spectacol în Bănie! S-a terminat FCU Craiova – FC Botoșani. Ce a făcut echipa lui Adrian Mititelu

Spectacol în Bănie. FCU Craiova a învins-o pe FC Botoșani, scor 2-0, în penultimul meci din   etapa cu numărul 19 din SuperLiga.

Echipa antrenată de Giovanni Costantino este pe locul 14, cu 21 de puncte, în timp ce moldovenii sunt pe ultimul loc cu 9 puncte acumulate în 19 etape.

Oltenii au deschis scorul după 20 de minute, Leo Lacroix a șutat din șase metri și l-a învins  pe Ducan. În repriza a doua, Aurelian Chițu a marcat și el, dar golul este anulat pe motiv de offside. Juan Bauza a mărit avantajul celor de la FCU Craiova, în minutul 76, și a stabilit scorul final.

FCU Craiova – FC Botoșani, echipele de start:

FCU Craiova: Gurău – Negru, Compagnucci, Lacroix, Padula – Achim, Van Durmen – Baeten, Bauza, Blidar – Chițu
Rezerve: Mogoșanu, Buta, Al. Pop, J. Ibrahim, Dr. Albu, Henriques, Sidibe, Ilie, Blănuță
Antrenor: Giovanni Costantino

FC Botoșani: Ducan – Benzar, Mutombo, Pius, Dragu – David, Dican, Florescu – N’Goma, Drole, Adams
Rezerve: Ureche, Șeroni, Dragomir, Sadkiu, Cioiu, Casap, Petro, Olinga, Pinson
Antrenor: Andrei Patache
Stadion: „Complex Sportiv Craiova”
Arbitru: Ionuț Coza (Cernica)