`Spaniolul` Gică Craioveanu, dezamăgit de El Clasico. Real – Barcelona, decis de un autogol: `Nu mi-a plăcut meciul!`

FC Barcelona a reușit să câștige și cel de-al doilea ”clasic” al anului. Catalanii au bifat o victorie la limită în prima manșă a semifinalelor Cupei Spaniei, învingând Real Madrid, scor 1-0, chiar pe Santiago Bernabeu.

Benzema a marcat în minutul 12, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. Militao a fost cel care a decis într-un final soarta partidei. Din păcate, a înscris în poarta lui Curtois, nu în cea a Barcelonei.

În minutul 26, Militao a deviat în porpria-i poartă mingea respinsă de Courtois la șutul lui Kessie. Realul n-a reușit să o doboare pe eterna sa rivală nici în partea secundă.

”Nu mi-a plăcut meciul”, a replicat la Digi Sport Gjcă Craioveanu, fostul internațional român care a făcut cariera în Primera și care e stabilit în Spania la Madrid, unde este și analist comentator. ”Realul m-a dezamăgit, n-a avut niciun șut pe poartă”, a mai spus Gică Craioveanu.

În cealaltă semifinală, Osasuna a învins Athletic Bilbao cu scorul de 1-0.