Sorana Cîrstea face senzaţie la Roland Garros! Imagini virale cu românca. Fanii au rămas uimiţi / Foto

Sorana Cîrstea face senzaţie la Roland Garros! Imagini virale cu românca. Fanii au rămas uimiţi. Sportiva a uimit Parisul.

Sorana Cîrstea a întors toate privirile la Roland Garros. Imaginile cu cea mai în formă jucătoare de tenis din România s-au viralizat rapid.

Sorana Cîrstea i-a înnebunit pe francezi

Sorana Cîrstea i-a înnebunit pe francezi! Jucătoarea din Târgoviște a întors toate privirile la unul dintre antrenamentele din Hexagon. Aceasta se pregătește de turneul de la Roland Garros, care se va desfășura în perioada 28 mai – 11 iunie, la Paris.

Jucătoarea din România este favorita cu numărul 30 la câștigarea marelui turneu, iar acest lucru îi dă o stare de spirit excelentă. Aceasta a fost surprinsă cu zâmbetul pe buze, la unul dintre antrenamente.

Chiar dacă a fost eliminată surprinzător de la ultimul turneu la care a participat, sportiva nu și-a pierdut optimismul și așteaptă debutul turneul din capitala Franței.

La Roland Garros, Sorana a obținut cel mai bun rezultat din cariera sa, la turneele de Grand Slam. Este vorba despre un sfert de finală în anul 2009.

Sorana știe cu cine va debuta la Roland Garros

Sorana știe cu cine va debuta la Roland Garros! Jucătoarea din România se va înfrunta în primul tur al prestigiosului turneu cu italianca Jasmine Paolini, numărul 52 în clasamentul WTA.

Cele două sportive s-au mai înfruntat o singură dată în sferturile turneului de la Portoroz, din 2021. Atunci, Paolini s-a impus cu scorul de 6-4, 4-6, 6-1. Dacă va reuși să o învingă pe italiancă, Sorana o va înfrunta în manșa secundă pe Kateryna Baindl, sau pe o jucătoare venită din calificări. Sportiva din Ucraina ocupă locul 80 WTA.