Simone Inzaghi, reacție după victoria contra AC Milan. Ce le-a transmis jucătorilor

Simone Inzaghi, antrenorul echipei Intrenazionale Milano, a declarat că jucătorii săi au făcut un meci foarte bun în prima repriză cu AC Milan, scor 2-0.

Simone Inzaghi, reacție după victoria contra AC Milan

Este vorba despre meciul din turul semifinalelor Ligii Campionilor.

„Am făcut o primă repriză foarte bună, puteam să marcăm mai mult decât acele două goluri, dar este un meci frumos. Ştim că suntem în avantaj. Va fi meciul retur acasă, cu publicul nostru alături de noi.

Ştim că trebuie să facem în continuare un efort mare pentru a ne îndeplini visul. Le-am cerut jucătorilor mei inimă şi creier: au acoperit fiecare centimetru de teren, cei care au intrat ne-au ajutat foarte mult, trebuie să ne bucurăm pentru asta, dar încă nu suntem în finală”, a spus Inzaghi.

Inter Milano a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-0, formaţia AC Milan, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor. Returul are loc săptămâna viitoare.