Simona Halep se întoarce în tenis! Tocmai a primit invitaţie la turneu. Decizia este oficială

Simona Halep se întoarce în tenis! Tocmai a primit invitaţie la turneu. Decizia este oficială. Fostul lider mondial WTA va evolua la turneul de categorie 250 de la Hong Kong. Organizatorii au făcut totul public.

Aşteptarea a luat sfârşit pentru Simona Halep. Campioana noastră, chinuită de accidentări, se întoarce la Hong Kong, turneu de categorie WTA 250.

Simona Halep se întoarce în tenis!

Simona Halep nu a mai bifat un meci oficial din luna mai. Atunci a fost nevoită să abandoneze în primul tur la Trophee Clarins, din cauza unei accidentări. Acum câteva zile sportiva a spus că e gata să revină pe terenul de tenis până la finalul anului. Aceasta a acceptat invitaţia organizatorilor turneului de la Hong Kong.

Turneul WTA se va desfăşura în perioada 28 octombrie – 3 noiembrie. Halep a fost prezentată ca participantă la această competiţie, într-un eveniment ţinut astăzi de către organizatorii turneului.

Printre celelalte jucătoare care şi-au anunţat deja prezenţa la turneul de la Hong Kong se numără Emma Răducanu, Danielle Collins sau Leylah Fernandez. După ce şi-a dovedit nevinovăţia în cazul de dopaj, Halep a evoluat în doar două meciuri oficiale.

Pe lângă duelul de la Trophee Clarins, din luna mai, românca a mai evoluat şi în primul tur de la Miami. Acolo unde a fost învinsă în trei seturi de către Paula Badosa.