Simona Halep, mesaj de ultimă oră! Anunţ venit după primul meci de la Washington: ‘Vreau să mă concetrez pe jocul meu’

Simona Halep a dat un mesaj de ultimă oră! Anunţul româncei venit după primul meci de la Washington. Chiar dacă a avut un adversar facil, jocul celei mai bune jucătoare din România a arătat câteva probleme, mai ales în setul secund.

Simona Halep – Cristina Bucşa s-a terminat 6-3, 7-5 după o oră şi 20 de minute de joc, iar românca şi-a dat seama de erorile făcute. Este convinsă că nu vor fi probleme şi că totul se va regla la antrenament, alături de antrenorul Patrick Muratoglou.

Simona Halep, mesaj de ultimă oră!

Mai mult, Simona Halep s-a bucurat şi de prezenţa românilor din tribune care au încurajat-o pe toată durata partidei. „Mă bucur că am revenit aici, atmosfera e foarte frumoasă aici. M-am simţit binevenită, vă mulţumesc. Mi-a luat mai mult timp ca să mă acomodez, dar mă bucur că am încheiat meciul în două seturi şi sunt bucuroasă că am câştigat. Vreau să mă cponcetrez pe jocul meu, discut cu antrenorul ce vreau să fac şi să îmbunătăţesc”, a spus Halep la finalul meciului cu Cristina Bucşa.

Halep a explicat şi de ce s-a enervat în finalul setului secund, când adversara ei a amânat deznodământul meciului. Românca s-a enervat că, deşi a servit de două ori pentru meci, a reuşit să închidă meciul abia a treia oară. „Ştiu că nu există perfecţiune, dar pun presiune pe mine. Se întâmplă ca adversara să joace mai bine decât mine”, a mai spus cea mai bună jucătoare de tenis din România.