Seară nebună în Liga Naţiunilor! Cristiano Ronaldo rescrie istoria. Goluri pe bandă rulantă + Rezultate complete

Seară nebună în Liga Naţiunilor! Cristiano Ronaldo rescrie istoria. Goluri pe bandă rulantă în meciurile din această seară. Starul portughez se luptă cu recordurile şi a adus o victorie nesperată pentru lusitani.

Cristiano Ronaldo e ca vinul. A fost decisiv pentru Portugalia în disputa din Liga Naţiunilor, cu Scoţia.

Seară nebună în Liga Naţiunilor!

Portugalia a învins Scoția cu 2-1 la Lisabona, în a doua etapă a noului sezon de Liga Naţiunilor. Bruno Fernandes şi Cristiano Ronaldo, în minutul 88, au marcat pentru gazde. Deschisese scorul pentru scoţieni McTominay, după 7 minute.

Portugalia – Scoția » Echipele de start:

Portugalia (4-3-3): Costa – Semedo, Dias, A. Silva, Mendes – Fernandes, Palhinha, B. Silva – Neto, Diogo Jota, Leao
Rezerve: Sa, R. Silva – Dalot, Goncalves, Felix, J. Neves, R. Neves, Quenda, Santos, Trincao, Veiga, Ronaldo
Selecționer: Roberto Martinez

Scoția (4-2-3-1): Gunn – Ralston, Hanley, McKenna, Robertson – McClean, Gilmour – McGinn, McTominay, Christie – Dykes
Rezerve: Clark, McCracken – Barron, Conway, Doak, Doig, Gauld, Johnston, Morgan, Porteous, Shankland, Souttar
Selecționer: Steve Clarke

Danemarca-Serbia 2-0

Croaţia-Polonia 1-0