Seară nebună în Europa! Rezultate surpriză în prima manşă a sferturilor din Europa League şi Conference League. Rezultate complete

Seară nebună în Europa! Rezultate surpriză în prima manşă a sferturilor din Europa League şi Conference League. Rezultate complete. În majoritatea partidelor, au fost scoruri strâne, iar returul va fi decisiv.

Bătălie cruntă pentru careul de aşi din Europa League şi Conference League. În primul meci al serii, Feyenoord a bătut cu 1-0 AS Roma lui Jose Mourinho.

Seară nebună în Europa

Leverkusen şi Royale Union au făcut 1-1 şi calificarea se va decide la returul din Belgia. Juventus a bătut-o pe Sporting cu 1-0, iar returul din Portugalia va fi pe muchie de cuţit. United a avut 2-0 cu Sevilla, dar a fost egalată pe finalul meciului.

De asemenea, în primul meci al serii din Conference League am consemnat un egal. Gent şi West Ham au terminat la egalitate, 1-1 şi calificarea se va decide la Londra. Fosta adversară a celor de la FCSB, Anderlecht, a bătut cu 2-0 pe Alkmaar şi e aproape de semifinalele Conference. Fiorentina a învins cu 4-1 în deplasare pe Lech Poznan şi e ca şi calificată în semifinale.