Seară nebună în Champions League! Măcel la Barcelona cu Bayern. Liverpool a tremurat în Germania + Rezultate complete

Seară nebună în Champions League! Măcel la Barcelona cu Bayern. Liverpool a tremurat în Germania până la finalul disputei cu  cei de la Red Bull Leipzig. A fost o nouă seară cu multe goluri în cea mai tare competiţie europeană.

Barcelona are din nou echipă mare, de Champions League. Catalanii s-au distrat, pur şi simplu cu cei de la Bayern Munchen.

Seară nebună în Champions League!

Primele două meciuri ale serii din Champions League au reprezentat şi primele surprize. Atalanta a remizat, pe teren propriu, scor 0-0, cu Celtic Glasgow, deşi pornea ca mare favorită.

Brest a terminat la egalitate cu Bayer Leverkusen, scor 1-1. Leverkusen a deschis scorul prin Wirtz, în minutul 24. Pentru Brest a egalat Lees-Melou ’39. Liverpool a tremurat în Germania, cu Leipzig. Nemţii au avut două goluri anulate corect de VAR. Asta după ce în prima repriză cormoranii nu au primit două penalty-uri clare.

Atletico Madrid a comis pe teren propriu, în faţa celor de la Lille.

Atalanta – Celtic 0-0

Brest – Leverkusen 1-1

Atletico Madrid – Lille 1-3

Barcelona – Bayern 4-1

Benfica – Feyenoord 1-3

Manchester City – Sparta Praga 5-0

Leipzig – Liverpool 0-1

Salzburg – Dinamo Zagreb 0-2