Se întâmplă și la case mari! Antonio Conte și Thomas Tuchel, eliminați după meci, după ce au vrut să se bată

Derby-ul londonez dintre Chelsea și Tottenham, din etapa a doua a Premier League, a căpătat accente de dramă, la final. S-a terminat 2-2, după ce echipa lui Antonio Conte a reușit să înscrie golul egalării în minutul al șaselea al prelungirilor.

După ce arbitrul Anthony Taylor a pus capăt jocului, cei doi antrenori au dat mâna în zona băncilor de rezerve, iar Antonio Conte a părut că se grăbește. Thomas Tuchel l-a agățat însă de ”aripă”, iar Conte s-a înfuriat.

Conte și Tuchel s-au burzuluit unul la celălalt ca doi cocoși, gata de bătaie. Au fost despărțiți de oamenii dinsStaff-urile celor două echipe, dar au intervenit și jucătorii.

Incidentul nu a trecut neobservat pentru ”centralul” Anthony Taylor. Care a scos cartonașul roșu și i-a eliminat pe cei doi antrenori nervoși.