Scoţienii nu l-au uitat pe Ianis Hagi! Anunţ incredibil despre tricolor. Au aflat imediat ce i s-a întâmplat după meciul naţionalei

Scoţienii nu l-au uitat pe Ianis Hagi! Anunţ incredibil despre tricolor. Au aflat imediat ce i s-a întâmplat după meciul naţionalei din preliminariile EURO 2024. Internaţionalul român a fost introdus în repriza a doua a meciului cu Belarus, încheiat 0-0.

Prestația lui Ianis Hagi l-a dezamăgit însă pe Silviu Ilie, fost campion al României cu Oțelul Galați. Acesta l-a atacat dur pe fotbalistul lui Deportivo Alaves.

Scoţienii nu l-au uitat pe Ianis Hagi!

Afirmațiile la adresa lui Ianis Hagi nu au fost trecute cu  vederea. Scoţienii au catalogat cele întâmplate ca fiind „lovituri înjositoare” la adresa fotbalistului care aparține de Rangers. „Ianis Hagi, împrumutat de Rangers, a fost vizat de o lovitură înjositoare din partea compatriotului și fostului fundaș Silviu Ilie.

Hagi se confruntă cu probleme similare, pe care le-a avut și la Rangers. El a fost lăsat pe bancă în meciul țării sale de la Euro 2024, împotriva Belarusului. și a primit mai puțin de jumătate de oră în repriza secundă pentru a schimba jocul, care s-a terminat cu scorul de 0-0.

După meci, Hagi a primit mai multe critici dure din partea lui Ilie, care crede că singurul motiv pentru care fotbalistul lui Rangers joacă la un nivel înalt este pentru că poartă numele tatălui său, Gheorghe.

Hagi va căuta să demonstreze că a fost o greșeală din partea celor care s-au îndoit de el, mâine seară (n.r. în această seară), când România întâlnește Andorra”, au notat scoțienii.

”Dacă nu era copilul lui Hagi nici liga a 4-a nu prindea, vedea, juca. Tot îl forțează pe leșinat”, a fost mesajul postat pe Facebook de Silviu Ilie care apoi şi-a cerut scuze.