Scene incredibile la HJK Helsinki – Aberdeen în Conference League. Meciul a fost întrerupt. Ce au putut să facă fanii / Video

Scene incredibile la HJK Helsinki – Aberdeen în Conference League. Meciul a fost întrerupt după ce fanii s-au dezlănțuit. Au început să arunce cu bulgări de zăpadă în teren.

Suporterii lui Aberdeen au aruncat cu bulgări în portarul gazdelor la începutul reprizei secunde. Scoțienii nu s-au lăsat și au început și ei să arunce spre portarul Maenpaa, așa că arbitrul a oprit meciul.

După ce fanii lui Aberdeen și-au dat seama că meciul ar putea să nu se mai joace au decis să se oprească. Cei de la HJK Helsinki au dat replica și l-au luat la țintă pe Angus MacDonald aunci când acesta s-a accidentat exact la poarta de lângă peluza finlandezilor.

Arbitrul a mai oprit odată jocul pentru ca organizatorii să poată curăța terenul.

HJK Helsinki – Aberdeen s-a terminat, scor 2-2. Golurile au fost marcate de Bande şi Hostikka, în minutele 16, respectiv 33. MacDonald a redus din diferenţă în minutul 41. Duk a înscris apoi golul egalizator în minutul 56.