Scenă ireală în Turcia: A călătorit 9000 de kilometri să își vadă fiul pe teren pentru 20 de secunde. Video

Familia japonezului, Shoya Nakajima, a călătorit 9000 de kilometri să îl vadă la lucru în meciul dintre Antalyaspor si Adana Demirspor.

Bucuria debutului pe teren propriu pentru nipon a durat doar 20 de secunde. Imediat după ce a intrat pe teren, Nakajima, a făcut un fault care i-a adus cartonașul roșu.

Mama lui Shoya Nakajima a izbucnit în lacrimi după ce japonezul a văzut cartonașul roșu

Scena în care Nakajima părăsește terenul a fost privită cu stupoare de familia sa. Mama fotbalistului a început chiar să plângă!

Cumpărat de FC Porto cu 12 milioane de euro în 2019, Shoya Nakajima a semnat pe 8 septembrie cu Antalyaspor, din prima ligă a Turciei.

Meciul a fost câștigat de Adana Demirspor, cu scorul de 3-0, dupa ce a deschis scorul încă din primul minut, prin Belhanda. Antalyaspor a mai avut un jucător eliminat, pe Aydogdu, care văzuse „roșu” din minutul 7. Și la oaspeți a fost un fotbalist eliminat, Rakitsky, în minutul 39.