Scandal uriaș la Pitești. Mircea Rednic a scos echipa de pe teren, meci nebun între FC Argeș – UTA

Scandal uriaș la Pitești. Mircea Rednic a vrut să scoată echipa de pe teren, meci nebun între FC Argeș – UTA.
Meciul a durat mai bine de o sută de minute! Iar Mircea Rednic a luat foc după ce arbitrul Adrian Cojocaru a dictat al treilea penalty pentru piteșteni în al optulea minut de prelungiri.

Mircea Rednic, măsură fără precedent

Partida curgea bine în prima repriză pentru echipa lui Mircea Rednic. Care l-a introdus titular pe Keșeru cu FC Argeș și a mizat pe cartea câștigătoare.
Iar Keșeru a bifat prima dată un assist, în minutul 27, la golul lui Postolachi. Hoxhallari a comis o greșeală de începător, în minutul 40, iar FC Argeș a beneficiat de penalty. Însă Calcan a ratat. Sau Iacob a apărat. Nici nu mai contează.
Keseru a lovit grav în moralul gazdelor în minutul 45. A prins o execuție ca-n vremurile bune și i-a făcut pe jumătate dintre cei 5ooo de spectatori să plece la pauză.
Oamenii lui Bogdan Vintilă au încercat marea cu degetul în partea secundă, dar mingea n-a vrut să intre în poartă. S-a întâmplat din al doilea penalty, pe care, după ce a fost chemat din camera VAR să se uite pe monitor, Adrian Cojocaru l-a dictat în minutul 78. Renegatul Garita a redus din diferență în minutul.
Și ca dramatismul să atingă cote infernale, în al optulea minut de prelungiri, arbitrul Cojocaru a fost chemat din nou la margine să vadă o fază. Și a dat iar penalty pentru FC Argeș. Al treilea. Moment în care Mircea Rednic a luat foc. Și a vrut să scoată echipa de pe teren, în semn de protest.
Garita a transformat, după lungi negocieri, penalty-ul și a adus egalarea. A fost 2-2. Și de doi bani speranță la Pitești. În timp ce jucătorii ”Bătrânei Doamne” i-au înconjurat pe arbitrii ca să le ceară socoteală.

FC Argeș: Straton – Tofan, Turda, Zebic, Rizzi – Mimito Biai, Meza Colli, Șerban – G. Crețu, Koumemba, Calcan
Rezerve: Micle, Moisie, Dobrosavlevici, Brendon, Pîrvu, Tîrcoveanu, Jobello, Garita, Bassong
Antrenor: Bogdan Argeș Vintilă

UTA: Fl. Iacob – Vukcevic, Benga, Hoxhallari, Abeid – Batha, P. Anton – Șteau, Postolachi, Roger – Keșeru
Rezerve: Kucher, R. Benzar, Dobrescu, Cascini, Isac, Stahl, Ubbink, Otele, Milosevic
Antrenor: Mircea Rednic