Scandal uriaş la FCSB! Mihai Stoica s-a dezlănţuit după egalul cu U Cluj. Jucătorii pe care i-a desfiinţat în direct

Scandal uriaş la FCSB! Mihai Stoica s-a dezlănţuit după egalul cu U Cluj. Managerul general al roş-albaştrilor i-a făcut praf pe mai mulţi jucători în direct. Printre aceştia, fundaşul stânga, Sorin Şerban.

După Gigi Becali şi Mihai Stoica a răbufnit la finalul meciului FCSB – U Cluj 1-1. Managerul general al roş-albaştrilor nu s-a mai abţinut şi i-a criticat la scena deschisă pe jucătorii lui Toni Petrea.

Mihai Stoica s-a dezlănţuit după egalul cu U Cluj

Întreaga echipă a intrat în colimatorul lui Mihai Stoica, dar Sorin Şerban a fost cel mai terfelit dintre jucători. Fundașul stânga ar fi trebuit eliminat în primele minute ale meciului, apoi a fost depășit ușor la reușita clujenilor.

„E inexplicabil ca o echipă de fotbal care are pretenții să arate așa. Am văzut meciul lui CFR, am văzut Craiova. Noi am arătat sub orice critică, mult mai rău decât adversarele noastre! O să vedeți U Cluj mai departe… Au făcut un meci bun pentru că am fost noi sub orice critică.

Avem jucători care nu sunt de nivelul ăsta. Vă amintiți de Șerban în meciul CS Mioveni – FCSB? Îl avem pe Radunovic, pe Ovidiu Popescu acolo. Aseară Dawa s-a mișcat bine, restul au fost…

Sunt jucători care pot evolua la un anumit nivel, alții care nu pot. Șerban nu e foarte tânăr. Are 22 de ani. Tânăr e Musi, care doar a făcut 18 ani”, a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

De asemenea, Mihai Stoica spune că decizia de a-l folosi pe Florinel Coman atacant central este una greșită. „Cred că nu a fost o idee inspirată. Dacă joacă, Florinel trebuie să joace atacant lateral stânga. Am zis mereu că nu poate să joace altceva. În opinia mea, Octavian poate să joace inter fără probleme. Dar nu sunt eu cel care decide. Dacă aș decide eu, așa aș juca. E filosofia mea”, a spus managerul vicecampioanei, care a recunoscut că Şerban trebuia eliminat.

„Roșu pentru Șerban în prima repriză, indiscutabil. Eu cred că noi câștigam dacă Șerban lua roșu în prima repriză. Și acum, după proba video, ar trebui suspendat. Cum să faci așa ceva?!”, a încheiatMihai Stoica, managerul general al FCSB.